Czarne złoto, ale w płynie

RFA
opublikowano: 18-10-2017, 22:00

E-GAZELE  BIZNESU 2017: LIDER ZACHODNIOPOMORSKI — ALL GOOD (8. MIEJSCE W KRAJU)

Właściciele spółki All Goodwykorzystali szansę, którą daje e-commerce

Marcin i Jacek Gardzielikowie, i Łukasz Wichłacz, do których należy spółka z Kołobrzegu przygodę ze sprzedażą internetową rozpoczęli w 2013 r. Wcześniej, przez dwa lata zajmowali się sprzedażą hurtową kawy. Poznając rynek dostrzegli potencjał w e-handlu. Rozpoczęcie handlu w sieci nie było to więc przypadkiem, a efektem przemyślanej decyzji, choć niepopartej doświadczeniem.

— W tamtym czasie istniało już kilka sklepów internetowych z kawą i akcesoriami, widzieliśmy jednak wiele dalszych możliwości na wyróżnienie się na rynku — mówi Łukasz Wichłacz. Przyznaje, że rozpoczęcie działalności w e-commerce to była dobra decyzja, która odmieniła biznes i dała spółce duże możliwości dalszego rozwoju. Sklepy All Good operują pod nazwą Coffeedesk. W Coffeedesk można znaleźć oczywiście kawę, ale i akcesoria z nią związane, a także produkty do parzenia herbaty i yerba mate. — Czasem nawet nam trudno nadążyć za zmianami. Tylko w tym roku otworzyliśmy się na rynek europejski, zarówno w sprzedaży hurtowej jak i detalicznej. Ponadto, niedawno otworzyliśmy nasz pierwszy stacjonarny lokal w Warszawie. Już tylko te wydarzenia znacznie dywersyfikują nasze źródła przychodu, poszerzają klientelę i oczywiście zwiększają ilość pracy. Dzięki naszym pracownikom kolejne przełomowe momenty to wyzwania, których nie możemy się doczekać — zaznacza Łukasz Wichłacz. Firma ma ambitne plany i chce rozwijać się zarówno lokalnie, jak i na większą skalę. Rynek europejski jest dla All Good nowością, ale z drugiej strony właściciele zdają sobie sprawę, że jego skala daje im dużo możliwości. Sprzedaż w Europie już teraz stanowi 25 proc. wszystkich przychodów spółki.© Ⓟ

Cel. Niezależnie od obranej drogi biznesowej, chcemy zachować naszą tożsamość i podstawowe wartości, czyli mieć frajdę z tego co robimy, zapewniając wyjątkowy poziom obsługi klienta — mówią Marcin Gardzielik, Jacek Gardzielik i Łukasz Wichłacz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu