Czarnecki jednak nie myśli o sprzedaży

KZ
opublikowano: 25-03-2009, 15:34

Agencja Reuters podała dziś, że Leszek Czarnecki byłby skłonny sprzedać bank, który powstanie po połączeniu Getin Banku z Noble Bankiem. "To jakieś nieporozumienie" - prostują przedstawiciele inwestora.

"Nie jest wykluczone, że bank, który powstanie po fuzji Getin Banku i Noble Banku zostanie wystawiony na sprzedaż. Nie mam na razie żadnych propozycji i nie prowadzę negocjacji" - miał powiedzieć agencji Reuters Leszek Czarnecki.

"Taka wypowiedź nie miała miejsca. Doszło najwyraźniej do nieporozumienia" - mówi pb.pl Artur Wiza, członek zarządu Getin Holding.

Stanowczo zaprzecza, by taki scenariusz był brany pod uwagę.

"Nie ma mowy o sprzedaży, wręcz przeciwnie - podkreślaliśmy już, że oba podmioty łączą siły, by przejmować" - dodaje Artur Wiza. 

Getin-Noble Bank ma bowiem ambicję wskoczenia do pierwszej piątki sektora, a to bez akwizycji nie będzie raczej możliwe.

Analitycy, z którymi rozmawiał „Puls Biznesu”, sugerowali jednak dwa miesiące temu, że fuzja obu podmiotów może być wstępem do sprzedaży spółki w przyszłości.

Najpierw jednak połączenie musi stać się faktem, a do tego potrzeba m.in. zgody Komisji Nadzoru Finansowego. „Myślimy, że ta zgoda niebawem nadejdzie” – powiedział agencji Reuters Leszek Czarnacki.

Dziś o godz. 15.36 kurs Getin Holding (jest głównym akcjonariuszem GB) rósł o 6 proc. i był to najlepszy wynik w giełdowej branży. Notowania Noble Banku rosły o 1,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czarnecki jednak nie myśli o sprzedaży