Czarnecki: podczas kongresu UEFA nas nie zawieszą

opublikowano: 25-01-2007, 16:44

Podczas kongresu UEFA nie będzie omawiana sprawa Polski i w związku z tym w najbliższych dniach nie grozi nam zawieszenie.

Podczas kongresu UEFA nie będzie omawiana sprawa Polski i w związku z tym w najbliższych dniach nie grozi nam zawieszenie - poinformował wiceprzewodniczący komisji zagranicznej PZPN Ryszard Czarnecki, który w Duesseldorfie jest obserwatorem.

"Sprawy Polski nie ma w programie obrad. Podczas kongresu UEFA nie będzie się tym zajmowała i na razie na pewno nie zostaniemy zawieszeni" - powiedział PAP Czarnecki.

Czarnecki dodał, że w czwartek miał okazję rozmawiać m.in. z prezydentem FIFA Seppem Blatterem i przewodniczącym UEFA Lennartem Johanssonem. "Blatter kolejny raz powtórzył, że interwencja ministra Lipca miała charakter polityczny. Wyraził zdziwienie, że nie zostało dotrzymane wcześniejsze porozumienie. Johansson wydawał się być bardziej miękki w tej sprawie. Mówił o możliwym kompromisie, ale być może nie chce zrażać Polaków przed piątkowymi wyborami".

Dwudniowy kongres UEFA rozpoczął się w czwartek. W piątek nastąpi wybór przewodniczącego. Oprócz Johanssona kandyduje Michel Platini. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane