Czarnecki powalczy o BZ WBK?

DI
04-07-2010, 11:18

Leszek Czarnecki nie pojawiał się wśród zainteresowanych akcjami polskiego banku. Jednak to on może się kryć za plecami Apex Partners – pisze „Parkiet”.

Agencja Dow Jones wśród podmiotów, które złożyły ofertę zakupu BZ WBK, wymienia firmę Apax Partners. To niezależna firma doradzająca w obszarze private equity. Jak czytamy na jej stronie internetowej, fundusze, którym “doradza” Apax zazwyczaj inwestują w spółki o kapitalizacji między 1 a 5 mld funtów, m.in. z branży finansowej.

Sobotni „Parkiet” pisze, że nie jest wykluczone, że Apax występuje w imieniu innego inwestora. Z informacji gazety wynika, że może nim właśnie Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku.

W ubiegłym tygodniu irlandzki AIB zbierał formalne oferty zakupu pakietu akcji BZ WBK. Liczba banków, które złożyły ofertę, może nie być tak imponująca jak wcześniej sądzono. Sbierbank zdementował informację, że złożył ofertą na BZ WBK. „Parkiet” pisze też, że z walki o bank kontrolowany przez irlandzki AIB, wycofali się Francuzi. Do faworytów rozgrywki należy PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czarnecki powalczy o BZ WBK?