Czarnecki widzi w MW Trade lidera

Eugeniusz Twaróg
27-07-2010, 13:28

Holding Leszka Czarneckiego finalizuje przejęcie spółki finansującej służbę zdrowia. Po co?

Rynek zastanawiał się, czy aby kupno MW Trade nie ma związku z bardzo silną rozbudową windykacji w grupie Getin Holding.

— Absolutnie nie mamy takich planów. Zainwestowaliśmy w spółkę, ponieważ uważamy, że ma ona potencjał rozwoju. Rynek, na którym działa, jest bardzo perspektywiczny. Chcemy, by MW Trade stał się jego liderem — mówi Radosław Boniecki, prezes holdingu, który spółkę przejął.

 Na razie firmie daleko do pierwszego miejsca na pudle, gdyż od Magellana, który przewodzi stawce, dzieli ją kilka długości. Kapitały lidera wynoszą prawie 140 mln zł, podczas gdy MW Trade 31 mln zł. Wartość Magellanowego portfela można szacować na 350 mln zł, MW Trade — na około 90 mln zł. Spółka jest natomiast dość blisko drugiego gracza w tej branży — Electusa z grupy IDMSA, którego zaangażowanie na rynku medycznym wynosi około 120 mln zł.

— Zakładamy skokowy wzrost biznesu, lecz nie w miesiąc czy kwartał. Zwiększanie potencjału rozpisane jest na dłuższy czas. Pierwsze efekty obecności w Getinie będzie jednak już widać pod koniec tego roku. Liczymy na synergie z innymi spółkami grupy, np. w zakresie ubezpieczeń, które możemy zaoferować naszym klientom — mówi Rafał Wasilewski, prezes MW Trade.

Czy nowy właściciel będzie równie cierpliwy?

— Zakładamy, że spółka osiągnie docelową pozycję na rynku w 2012-13 r. — mówi prezes Boniecki.

Strategia MW Trade ma być gotowa z końcem sierpnia. Radosław Boniecki mówi, że spółka, która obecnie koncentruje się na publicznej służbie zdrowia, wejdzie w niepubliczną część rynku, a także zajmie się finansowaniem inwestycji.

Dużo więcej znajdziesz we wtorkowym „Pulsie Biznesu”! KUP ONLINE>>

Akcje MW Trade znajdują się w Portfelu PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czarnecki widzi w MW Trade lidera