Czytasz dzięki

Czarny czwartek przecenił fundusze

opublikowano: 03-08-2020, 22:00

mWIG40 stracił 4,6 proc., sWIG80 5,4 proc., a NCIndex 15 proc. — taki był bilans sesji 30 lipca, kiedy dość niespodziewanie doszło do zmasowanej wyprzedaży mocno wcześniej rozgrzanych akcji.

Dotyczyło to w szczególności małych i średnich spółek, co znalazło odzwierciedlenie w wycenach jednostek funduszy akcyjnych. Największą przecenę tego dnia (spadek o 9,8 proc.) zaliczyła gwiazda ostatnich miesięcy — fundusz Rockbridge Gier i Innowacji, który mniejszą część portfela ma obecnie ulokowaną w akcjach spółek z branży gier, a większą — w walorach firm określanych jako innowacyjne.

Mimo przeceny fundusz, którego aktywa miały na koniec czerwca wartość 13,3 mln zł, w porównaniu z początkiem roku jest ponad 70 proc. nad kreską. Wśród funduszy, które na feralnej sesji straciły najmocniej, znalazł się także Rockbridge Akcji Małych i Średnich Spółek, a niechlubne podium uzupełnił Superfund Akcyjny. Ponad 5 proc. straciły ponadto BNP Paribas Małych i Średnich Spółek, Agio Akcji Plus, a po 4,5-4,6 proc. Skarbiec Małych i Średnich Spółek, Ipopema m-Indeks oraz Esaliens Małych i Średnich Spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane