Czarny scenariusz już nieaktualny

DI
opublikowano: 15-02-2010, 13:04

...uważają doradcy finansowi z rynku polskiego, którzy podają dziś wyniki za ub.r.

11 mld zł łącznie – to suma kredytów udzielonych w 2009 r. przez doradców finansowych. Wartość sprzedaży produktów inwestycyjnych to ponad 5 mld zł. Krótko mówiąc, rrudny na rynku finansowym 2009 r. dla doradców finansowych zakończył się zupełnie nieźle, a branża doradztwa finansowego wyszła obronną ręką z kryzysu.

„W I półroczu obserwując wyniki branży można było kreślić czarny scenariusz. Na koniec roku okazało się, że nie było żadnych spektakularnych upadków lub innych podobnych porażek. Biorąc pod uwagę, że 2009 r. był bardzo trudny dla całej gospodarki, sprzedaż zrealizowana przez firmy zrzeszone w ZFDF jest na bardzo dobrym poziomie” – powiedział Jacek Dziadak, wiceprezes Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Tabela 1.

Na podstawie analizy danych firm z ZFDF widać, że załamanie w sprzedaży produktów hipotecznych nastąpiło na początku 2009 roku. „Jednak  stały wzrost sprzedaż w III i IV kwartale pokazuje, że ożywienie gospodarcze jest faktem” – komentuje ZFDF.

Tabela 2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane