Czas na długo oczekiwaną korektę wzrostową złotego

Marek Wołos
opublikowano: 27-01-2009, 00:00

Kursy EUR/PLN i USD/PLN zniżkowały nawet o ponad 10 groszy. To pierwsza tak silna korekta spadkowa od trzech tygodni. Chętnie kupowano także czeskie korony, węgierskie forinty i rumuńskie leje. To oznacza obniżającą się awersję do ryzyka i powrót zagranicznych inwestorów na rynki wschodzące. Sprzyjać temu mogą wzrosty na giełdach.

Silne wzrosty notowań eurodolara mogą wspierać w najbliższych dniach dalszą aprecjację złotego. Pierwszy raz od dłuższego czasu możemy obserwować co najmniej kilkudniowe zniżki cen walut. Nadal jednak sytuacja jest jedynie korektą w trendzie wzrostowym. Jej możliwy zasięg to w przypadku notowań EUR/PLN strefa 4,17-4,24. Dzisiaj szczególnie ważnym wydarzeniem będzie decyzja RPP o wysokości stóp proc. Obniżka nie większa niż 50 pkt baz. nie powinna negatywnie wpłynąć na rynek złotego.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane