Czytasz dzięki

Czas na nowe kierunki inwestycyjne

opublikowano: 26-08-2020, 22:00

Skarbiec TFI modyfikuje strategię subfunduszu Skarbiec Globalnych Małych i Średnich Spółek. Subfundusz będzie skoncentrowany na lokowaniu kapitału w akcje tych firm, których profil biznesowy oraz wyniki są powiązane z globalnymi trendami społecznymi. Zmienia się też nazwa subfunduszu na Skarbiec Nowej Generacji.

Zmiany w demografii społeczeństw rozwiniętych są motorem napędowym wpływającym na rozwój wielu przedsiębiorstw, których produkty i usługi odpowiadają na potrzeby tej części społeczeństwa, której liczebność rośnie (m.in. osoby w wieku poprodukcyjnym). W polu zainteresowania zarządzających (Skarbiec Nowej Generacji zarządzany jest przez pięcioosobowy zespół ekspertów) znajdują się również te podmioty, które stawiają na rozwój biznesu w sektorach zmieniających się w związku automatyzacją procesów produkcyjnych. Finalnie zatem Skarbiec Nowej Generacji jest kolejnym funduszem tematycznym Skarbiec TFI ukształtowanym w odpowiedzi na nowe realia światowej gospodarki.

— Trendy w zmianach demograficznych i społecznych są przede wszystkim trwałe, wieloletnie i niewrażliwe na bieżący cykl gospodarczy — mówi Tomasz Piotrowski, zarządzający funduszami w Skarbiec TFI.

— Jednym z istotnych obszarów w gospodarce, które zamierzamy eksplorować, zarządzając funduszem Skarbiec Nowej Generacji, jest sektor ochrony zdrowia. Warte uwagi są też te rejony biznesu, które powstają w związku ze zmianami stylu życia, transformacją rynku pracy, automatyzacją i robotyzacją wielu czynności — dodaje Piotrowski.

Skarbiec Nowej Generacji jest subfunduszem o globalnym spektrum inwestycyjnym. Posiada on cechy typowego produktu akcyjnego, permanentnie zainwestowanego(gotówka 5 proc.). Zakłada modelową alokację w akcje maksymalnie 50 spółek (około 2 proc. alokacji na spółkę), z maksymalną/ minimalną alokacją w jedną spółkę od 1 do 5 proc. aktywów.

Materiał przygotowany przez Skarbiec TFI

Materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, jak również usługi doradztwa inwestycyjnego oraz udzielania rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych lub ich emitentów w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a także nie jest formą świadczenia doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej. Skarbiec TFI SA podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Skarbiec TFI SA z siedzibą: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Rejestrowy KRS 0000060640, NIP 521-26-05-383, kapitał zakładowy 6 050 505 złotych, wpłacony w całości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane