Czas na nowych liderów giełdowej hossy

[MWIE, BLOOMBERG]
opublikowano: 08-03-2012, 00:00

PROGNOZY

Akcje, które w tym roku radziły sobie najlepiej, może czekać korekta. Tak uważa Tobias A Levkovich, główny strateg amerykańskiego rynku akcji banku Citigroup. Jego zdaniem, dane z największej gospodarki świata nadal pozytywnie zaskakują rynek, jednak nie tak mocno jak wcześniej. Pokazuje to indeks niespodzianek ekonomicznych, tworzony przez Citigroup. Jeszcze miesiąc temu był bliski 11-miesięcznym maksimom. Od tego czasu jego wartość spadła prawie o połowę. „Spadek indeksu niespodzianek to jedno z największych zagrożeń dla rynku w krótkim terminie” — zauważa Tobias Levkovich w ostatnim raporcie.

Jego zdaniem najbardziej może się to odbić na notowaniach akcji z amerykańskiego sektora technologicznego i wyższych dóbr konsumpcyjnych. Obie branże to liderzy ostatnich zwyżek. Zyskały odpowiednio 16 proc. i 11 proc. Ich biznesy są mocno cykliczne, dlatego giełdowe kursy w największym stopniu korzystają więc na poprawiających się perspektywach gospodarki. Tobias Levkovich podkreśla, że w okresach, kiedy indeks niespodzianek spada, lepiej sobie radzą spółki z branży użyteczności publicznej, medycznej oraz podstawowych dóbr konsumpcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MWIE, BLOOMBERG]

Polecane