Czas na spadki

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 01-07-2004, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku kontraktów terminowych potwierdziła znaczenie oporu na poziomie 1735 pkt. Kupujący kontrakty na WIG20 serii czerwcowej tylko na początku sesji próbowali przełamać dominację sprzedających w tej strefie. Jednak te próby szybko zakończyły się niepowodzeniem. W efekcie przez większą cześć sesji kontrakty spadały. Zniżki nie zdołało zatrzymać krótkoterminowe wsparcie w okolicy 1720 pkt. Zaowocowało to przeceną do 1713 pkt.

Co prawda 20-pkt zniżka nie robi wielkiego wrażenia, jednak przy obecnej ograniczonej zmienności można mówić o pogorszeniu nastrojów wśród graczy. Świadczy o tym również fakt, że baza między kontraktami a indeksem przeszła na wyraźny minus. Po wczorajszej sesji osiągnęła ona dawno nie widziany poziom -9 pkt.

W odróżnieniu od poprzednich dni, tym razem finisz nie przyniósł podciągania cen. Zamknięcie nastąpiło na poziomie 1715 pkt i wiele wskazuje na to, że dziś spadek zostanie pogłębiony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czas na spadki