Czas przesiąść się do ósemki

MK
opublikowano: 31-10-2012, 00:00

Recenzja nowego Windowsa

WOJCIECH KIEŁT, wiceprezes Benchmark.pl

Obsługę komputera poprzez tzw. dotykanie palcem spopularyzował dopiero w kwietniu 2010 r. pierwszy tablet Apple’a – iPad. Wcześniej ekrany dotykowe nie były tak popularne, dlatego interfejs Windows 7 przystosowany jest do obsługi klawiaturą i myszką, ewentualnie piórkiem na ekranach dotykowych.

Istotna dla użytkownika różnica między systemami Windows 7 i Windows 8 to interfejs pozwalający wyeliminować myszkę, a nawet klawiaturę. „Ósemka” ma również wiele usprawnień i nowych funkcji, które mają umożliwić wygodne i przyjemne korzystanie ze sprzętu wyposażonego tylko w ekran. Windows 8 w jednolitej formie znajduje zastosowanie w komputerach stacjonarnych, laptopach, ultrabookach, tabletach, a nawet smartfonach.

Aplikacje są wieloplatformowe, co oznacza, że konkretny program działa równie dobrze na każdym z tych urządzeń. Nowy produkt Microsoftu został też wyposażony w rozwiązania do synchronizowania danych, które są nie tylko automatyczne, ale przede wszystkim gotowe do użycia od razu po wyjęcia sprzętu z pudełka.

System zapewnia większą integrację z usługami sieciowymi, w tym pracę w chmurze. Kolejna nowinka to większa indywidualizacja komputerów, dzięki możliwości uruchomienia czy odblokowania tych urządzeń poprzez rozpoznawanie twarzy. Dla osób, które używają tylko jednego komputera, stawiają na mysz i klawiaturę, Windows 7 może być nadal najlepszym rozwiązaniem.

Kto chce iść z duchem czasu, używa lub zamierza korzystać jednocześnie z kilku narzędzi do pracy, a także stawia na prostsze interfejsy sterowane opuszkiem palca (a nie jest fanem produktów Apple), śmiało może się przesiąść na Windows 8.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu