Czas zrewidować poglądy

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 27-09-2017, 22:00

ostatnich kwarta- odbicia wyceny dolara. że nawet nieco słabsze w Niemczech odebrane łach przyzwyczaili- Przede wszystkim: wydaje wskazania z amerykańskiej zostały jako potencjalne

W śmy się do cyklicz- się, iż rynek nabrał pewności gospodarki (np. inflacja) problematyczne (słaby wyniknych informacji o rekordowo wysokich pozycjach spekulacyjnych, zakładających dalszy spadek wyceny amerykańskiej waluty. Tymczasem wydarzenia ostatnich sesji każą zrewidować wcześniejsze założenia oraz dopuścić możliwość mocniejszego co do podwyżki stóp procentowych przez Fed w grudniu. Prawdopodobieństwo takiego ruchu szacowane jest na 75 proc. — wynika z notowań instrumentów pochodnych. Ponadto z wypowiedzi Janet Yellen, szefowej Rezerwy Federalnej, wynika, nie powinny odwieść FOMC od podwyżki ceny pieniądza.

Umocnienie dolara powiązać należy również z pogorszeniem się nastrojów wokół euro, po tym jak wyniki wyborów parlamentarnych bloku CSU/CDU oraz możliwe zgrzyty w przyszłej koalicji). Gdy dodamy do tej układanki zwiększenie awersji do ryzyka ze względu na narastające napięcie geopolityczne, tworzy się nam układ premiujący mocniejsze odbicie na dolarze. Dodatkowo scenariusz ten wspiera układ techniczny w notowaniach EUR/USD, gdzie poza formacją głowy z ramionami obserwujemy naruszenie linii trendu wzrostowego, utrzymującego się od marca. Od kilku sesji także złoty znajduje się pod presją, a kurs USD/PLN testuje poziom 3,67 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czas zrewidować poglądy