CZD zachęca do pisania bajek dla 6-letniego Tomka i innych dzieci

PAP
opublikowano: 02-09-2010, 10:24

Specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka zachęcają do pisania terapeutycznych bajek dla 6-letniego Tomka, który przeszedł operację przeszczepienia wątroby. Takie bajki byłyby wspaniałym prezentem dla niego i innych dzieci - uważa rzecznik CZD Paweł Trzciński.

"To powinny być bajki, które mają pozytywne zakończenie. Mogą wiązać się z jakimiś problemami, ale muszą być ciepłe. Nie muszą być długie" - powiedział PAP rzecznik CZD.

Pytany, skąd wziął się ten pomysł, rzecznik odparł, że kiedy Tomek budził się po przeszczepie, lekarze uznali, że potrzebuje, by ktoś do niego coś mówił. Zdaniem Trzcińskiego takiego wsparcia potrzebują też pozostałe dzieci w CZD.

"Jeżeli okazałoby się, że dużo osób takie bajki napisze, to wydalibyśmy specjalną książkę. Bajki będą też wspaniałym prezentem dla innych dzieci" - powiedział rzecznik CZD.

Bajki można przesyłać na adres: p.trzcinski@czd.pl.

W środę 6-latek, któremu dwa tygodnie temu przeszczepiono wątrobę, przeszedł kolejny zabieg. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy będzie wybudzany, ale - jak zapewnił w czwartek Trzciński - CZD będzie na bieżąco informowało o stanie zdrowia dziecka.

Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Po transplantacji stan zdrowia Tomka poprawiał się, zaczął samodzielnie oddychać i nawiązał kontakt z otoczeniem.

W nocy z piątku na sobotę stan chłopca jednak się pogorszył i chłopiec musiał przejść kilka zabiegów operacyjnych. Od tego czasu 6-latek był ponownie dializowany i wentylowany. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane