Czechowicz: W Polsce jesteśmy na etapie Fintech 2.0.

Justyna Smolińska
opublikowano: 06-12-2017, 17:38

Fintechy robią furorę na świecie. W Polsce jeszcze nie jest tak o nich głośno, jak na Zachodzie, ale firmy finansowe działające wyłącznie w sieci, zdobywają jednak coraz większe uznanie na naszym rynku. Czy w Polsce wciąż rośnie popyt na fintechy? Na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o inwestycje w tego typu rozwiązania?

- Fintech to jest generalnie digitalizacja branży finansowej - mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital S.A.i dodaje- dla nas fintech jest po branży mediów cyfrowych, która stworzyła dużą wartość i tutaj w Europie Centralnej i Wschodniej jak również na świecie. Potem jakby ta wartośc się przeniosła, nastąpiła ogromna dystrabcja handlu czyli e-commerce, marketplace i te wszystkie rzeczy. To jest w tej chwili niewątpliwie największy obszar budowy wartości, która zachodzi pomiędzy tradycyjnymi modelami biznesowymi, a modelami biznesowymi opartymi o cyfrę. No i w tej chwili takim trzecim głównym obszarem i to rzeczywiście już potwierdzonym - to znaczy są modele, które zarabiają pieniądze, mają duże wyceny, czyli to jest coś takiego jak e-commerce pięć lat temu - jest fintech dzisiaj - mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital S.A.

Tomasza Czechowicza pytamy też:

- o najnowsze trendy na rynku fintech

- o to, w jakich obszarach najszybciej rozwija się branża fintechowa

- czy w Polsce jest popyt na fintechy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy