Czego spodziewać się po wynikach Apple

ŁO, marketwatch.com
opublikowano: 23-04-2014, 09:31

Inwestorzy od kilku dni z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników jednej z najważniejszych spółek notowanych na Wall Street.

Apple, producent popularnych gadżetów iPhone i iPad, a także komputerów Mac, opublikuje w środę wyniki swojego drugiego fiskalnego kwartału.  

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Analitycy spodziewają się, że przychody i zysk wzrosną. W ankiecie przeprowadzonej przez FactSet szacują, że zysk w przeliczeniu na akcję wyniesie 10,19 USD w porównaniu z 10,09 USD w tym samym okresie rok wcześniej. Rynek spodziewa się, że sprzedaż giganta z Cupertino sięgnie 43,7 mld USD, czyli nieznacznie więcej niż 43,6 mld USD, które koncern podał w drugim kwartale fiskalnym poprzedniego roku.  

Jak zareaguje parkiet? Serwis MarketWatch podaje, że akcje firmy zyskały w ciągu ostatniego roku 30 proc. i dotarły do ceny 525 USD. W grudniu papiery Apple sięgnęły jednak poziomu ponad 575 USD.  

Inwestorzy oczekują wyższej sprzedaży smartfonów i tabletów. W zeszłym roku w tym samym czasie Apple sprzedał 37,4 mln iPhone’ów i 19,5 mln iPadów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, marketwatch.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu