Cyberpunk pomógł zdecydować o dywidendzie

GSU
opublikowano: 23-05-2019, 10:16
aktualizacja: 23-05-2019, 12:41

Walne CD Projektu uchwaliło przeznaczenie 100,9 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy, czyli 1,05 zł na akcję. Spółka doszła do wnioski, że może podzielić się zyskiem z uwagi na fakt, że ma już podpisane najważniejsze umowy z dystrybutorami Cyberpunka, a horyzont jest już „na tyle krótki”, że może zaplanować wydatki.

Pod koniec marca zarząd informował, że przed spółką najbardziej wytężony okres pracy i nie jest to dobry czas na myślenie o dywidendzie. Decyzję o wypłacie dywidendy z zysku za 2018 r., zarząd CD Projektu podjął niedawno, niedługo przed zwołaniem ZWZ.

Materiały z gry
Zobacz więcej

Cyberpunk 2077

Materiały z gry CD Projekt

- Mamy podpisane wszystkie najważniejsze kontrakty dystrybucyjne na Cyberpunka, które wpływają nasza cash flow dlatego, że w nich są zobowiązania naszych dystrybutorów do pokrywania części wydatków marketingowych, są minimalne gwarancje. Nasz horyzont jest już na tyle krótki, że możemy w miarę precyzyjnie zaplanować wydatki i doszliśmy do wniosku, że możemy podzielić się zyskiem – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Dodał, że zarząd nie dyskutował i obecnie nie myśli o wprowadzeniu polityki dywidendowej.

Pozostała część zysku za 2018 r., czyli 8,5 mln zł została przeznaczona na kapitał zapasowy. Dzień dywidendy ustalono na 31 maja, a wypłata nastąpi 13 czerwca.  Z zysku za 2017 r. CD Projekt nie wypłacał dywidendy. Za 2016 r. wypłacił 1,05 zł na akcje.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy