Czekamy na FED

Dział Analiz XTB
opublikowano: 19-11-2014, 17:06

W czasie dzisiejszej sesji poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia Banku Anglii, który pozytywnie wpłynął na notowania brytyjskiej waluty. O godzinie 20:00 poznamy kolejny ważną publikację, która będzie miała istotny wpływ na pary dolarowe.

Bank Anglii już w ostatnich miesiącach zmiękczył ton i kontynuację takiego zmiękczania, szczególnie w kontekście inflacji,widzieliśmy w dzisiejszym dokumencie. Do października dwóch z dziewięciu członków Rady głosowało za podwyżkami stóp i w czasie ostatniego posiedzenia te proporcje zostały zachowane. Głównym punktem dzisiejszej publikacji, który doprowadził do silnego umocnienia funta były słowa mówiące o tym, że mocny rynek pracy zaowocuje presją płacową w niedługim czasie. Także komentarz o zmniejszeniu ryzyka dotyczącego wzrostu gospodarczego zaowocował realizacją zysków i wzrostową korektą na GBPUSD. Wieczorem poznamy podobny dokument, który zostanie opublikowany przez Fed i być może ponownie usłyszymy jastrzębią retorykę, która doprowadzi do umocnienia amerykańskiej waluty. Inwestorzy szczególną uwagę nadal powinni zwracać na komentarze dotyczące rynku pracy, a także siły dolar, którego wysokie poziomy, zdaniem niektórych członków FED, mogą szkodzić amerykańskiej gospodarce.

Złoty w czasie dzisiejszej sesji pozostawał w miarę stabilny. Po dobrych danych dotyczących zatrudnienia oraz wynagrodzeń obserwowaliśmy umocnienie polskiej waluty w stosunku do euro. O godzinie 16:45 EURPLN notowany był na poziomie 4,2158, a USDPLN nadal pozostaje w okolicach wsparcia na poziomie 3,3629.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Analiz XTB

Polecane