Czekamy na prawdziwe Eldorado

Robert Kurowski
opublikowano: 30-08-2004, 00:00

Przy niskiej aktywności inwestorów kurs handlowej spółki nie może sobie poradzić od kilku tygodni z oporem 42 zł. Słabość rynku potwierdził fakt, że po podaniu bardzo dobrych wyników za drugi kwartał, a tym samym za całe pierwsze półrocze, kurs nie zdołał się nawet zbliżyć do tego poziomu. Dodatkowo spółce sprzyjały informacje o nowych akcjonariuszach instytucjonalnych oraz podtrzymanie prognozy sprzedaży. W jej myśl w ciągu dwóch lat Grupa Eldorado ma podwoić przychody ze sprzedaży.

Kurs wciąż porusza się w ramach długoterminowego trendu wzrostowego, ale w krótszej perspektywie próbuje przebić się przez opór wyznaczony układem dwóch świec z 16 i 19 lipca. Druga z nich (o czarnym korpusie) miała co prawda słabą wymowę i nie nastąpiły po niej głębokie spadki, ale na razie stanowi mocną barierę dalszych wzrostów. Należy jednak zakładać, że pod wpływem dobrych informacji w dłuższym terminie rynek zmieni nastawienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czekamy na prawdziwe Eldorado