Czerwińska: projekt budżetu na 2019 r. w okolicach 20-22 sierpnia

  • PAP
opublikowano: 06-08-2018, 12:03

Projekt ustawy budżetowej na 2019 r. zostanie zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia bieżącego roku - poinformowała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska. Dodała, że wersja robocza ma być gotowa w przyszłym tygodniu.

Czerwińska powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami, że ambicją resortu finansów w tym roku jest przygotowanie budżetu na kolejny rok wcześniej niż to było w latach poprzednich. "Mamy przyspieszenie względem roku ubiegłego, niemniej jednak gotowego projektu jeszcze nie mamy" - powiedziała.

"Na koniec przyszłego tygodnia pojawi się taki zupełnie zakończony draft projektu budżetu (...) Po raz pierwszy budżet będzie zaprezentowany w okolicach 20-22 sierpnia br., tak mniej więcej jest przewidywany" - dodała minister. Zastrzegła jednak, że premier nie ustalił jeszcze daty.

Odnosząc się do realizacji tegorocznej ustawy budżetowej powiedziała, że "tak optymistycznych wyników po lipcu nie będzie" jeśli chodzi o nadwyżkę (czerwiec zakończył się nadwyżką w wysokości 9,5 mld zł - PAP).

Pytana o wzrost PKB w tym roku i czy może przekroczyć 5 proc. powiedziała, że "trzyma za to kciuki". Zaznaczyła przy tym, że według niej w tym roku mamy do czynienia ze szczytem koniunktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu