Czerwińska: stawiamy na przejrzystość, prostotę i przyjazność podatków

PAP
opublikowano: 27-02-2018, 09:20
aktualizacja: 27-02-2018, 09:23

Stawiamy na politykę trzech "p": przejrzystość, prostotę i przyjazność systemu podatkowego, mówi minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z wtorkową "Gazetą Polską Codziennie".

Teresa Czerwińska
Zobacz więcej

Teresa Czerwińska Fot. Piotr Guzik / FORUM

"Zdajemy sobie sprawę, że system podatkowy nie jest idealny. Dlatego oprócz działań uszczelniających system podejmujemy też takie, które go zreformują" - powiedziała minister. "Obecnie pracujemy nad nowelizacją ordynacji podatkowej" - dodała.

Teresa Czerwińska wskazała, że duże nadzieje wiąże z instytucją rzecznika praw podatnika, który "będzie dbał o interesy podatnika i będzie jego przedstawicielem w relacjach z administracją skarbową".

Minister finansów poinformowała również, że trwają prace nad zmianą wizerunku administracji skarbowej. "Chcielibyśmy, żeby była ona postrzegana jako służba nowoczesna, a jednocześnie przyjazna podatnikom" - powiedziała. Teresa Czerwińska zastrzegła jednocześnie, że rząd nie zamierza przekonywać podatników, że wykonywanie obowiązków wobec administracji skarbowej jest przyjemnością, "gdyż tak na prawdę nikt nie lubi płacić podatków". "Chcemy jednak doprowadzić do tego, by odbywało się to w sposób prosty, szybki i przejrzysty. Pamiętając o tym, że pobierane podatki mają służyć Polakom i nie tłumić przedsiębiorczości" - powiedziała minister finansów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Czerwińska: stawiamy na przejrzystość, prostotę i przyjazność podatków