Czerwińska: szanse na sukcesy podatkowe leżą m.in. w analityce i informatyzacji

PAP
opublikowano: 08-03-2018, 12:28
aktualizacja: 08-03-2018, 12:33

Szanse na sukcesy podatkowe i dbałość o wpływy do budżetu w przyszłości leżą m.in. w analityce i informatyzacji, powiedziała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska podczas konferencji poświęconej rocznicy utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej.

Teresa Czerwińska minister finansów
Zobacz więcej

Teresa Czerwińska minister finansów MW

Czerwińska podziękowała za pracę wiceministrom nadzorującym KAS oraz urzędnikom i funkcjonariuszom tworzącym służbę. "Nie ma wątpliwości (...), że ta reforma była bardzo potrzebna. Była konieczna po to, żeby przeciwstawić się wyłudzeniom, oszustwom podatkowym, żeby przeciwstawić się nieprawidłowościom i szarej strefie" - powiedziała minister.

Poinformowała, że po roku funkcjonowania KAS widać, iż szala zwycięstwa przechyla się na stronę KAS "na stronę budżetu, naszego wspólnego budżetu wszystkich Polaków".

Szefowa resortu finansów poinformowała, że ostatni rok pokazał sukcesy KAS. "Te dodatkowe środki, które wpłynęły do budżetu państwa w ubiegłym roku, te dodatkowe miliardy złotych, to jest również efekt działalności KAS, jej profesjonalizmu, determinacji, wielkiego zaangażowania" - oceniła minister.

Zapewniła, że zarówno ona, jak i szefowie KAS zdają sobie sprawę z tego, jak wiele jest jeszcze do zrobienia i ile celów KAS ma do osiągnięcia.

Jak mówiła minister, celem KAS, "obok uszczelniania, jest również, podniesienie efektywności, w tym efektywności kosztowej funkcjonowania administracji, podniesienia jakości obsługi podatnika, ale również unowocześnienie i informatyzacja".

"W analityce, w informatyzacji, w nowoczesnym podejściu do administracji skarbowej upatrujemy największe szanse w przyszłości, jeśli chodzi o sukcesy podatkowe, jeśli chodzi o dbałość, o wpływy do naszego wspólnego budżetu" - dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Czerwińska: szanse na sukcesy podatkowe leżą m.in. w analityce i informatyzacji