Czerwińska: według szacunków na 4 lutego deficyt budżetu za 2018 r. wynosi 10,3 mld zł

  • PAP
opublikowano: 05-02-2019, 18:44

Według szacunkowych danych na dzień 4 lutego deficyt budżetu za 2018 r. wynosi 10,3 mld - wynika z wypowiedzi minister finansów Teresy Czerwińskiej. Minister poinformowała, że wynik budżetu po grudniu zostanie opublikowany w tym tygodniu.

"W tej chwili mamy wykonanie (budżetu za 2018 - PAP) po grudniu. Liczymy po każdym miesiącu wykonanie w narastający sposób. Ponieważ grudzień jest miesiącem specyficznym, czyli de facto znamy wyniki za cały rok, ale nie są one wynikami sensu stricte za cały rok - bo pojawiają się zwroty, rozliczenia, korekty. Ostateczny wynik za 2018 r. będziemy mieć w marcu" - poinformowała Czerwińska w rozmowie z portalem bankier. pl.

"Narastająco, miesiąc po miesiącu, mamy wynik, deficyt budżetu Państwa to jest pomiędzy 10-11 mld zł, on się waha, 10,300 (mld zł - PAP) na dzień wczorajszy, taki mam odczyt. (...) Wynik po grudniu podamy w tym tygodniu i wtedy będzie można zobaczyć, jakie jest wykonanie grudnia, a roczne - w marcu" - dodała.

Wcześniej minister finansów informowała, że według szacunkowych danych deficyt budżetu za 2018 r. wynosi 10-11 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu