Czerwiński widzi szanse na budowę bloku na 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka

ISBNews
23-07-2015, 09:23

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) prowadzi rozmowy mające na celu doprowadzenie do budowy bloku o mocy 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka i szacuje, że szanse na realizacje tego projektu są duże, wynika z wypowiedzi ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego.

"Naszym celem działania jest też zwiększenie rynku dla węgla. Prowadzimy rozmowy - jest również duża szansa, że powstanie elektrownia w Ostrołęce o mocy 1000 MW, która może spalić 2,5 mln ton węgla w roku. I to jest pozytywne rozwiązanie" - powiedział Czerwiński w wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia.

Energa Elektrownie Ostrołęka jest największym producentem energii elektrycznej i cieplnej w północno-wschodniej Polsce. Spółkę tworzą dwa zakłady: Elektrociepłownia Ostrołęka A - oddana do eksploatacji w 1956 roku (456,1 MWt i 75 MWe) oraz Elektrownia Ostrołęka B - oddana do eksploatacji w 1972 r. (647 MWe).

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Moc zainstalowana grupy wynosiła na koniec 2014 r. 1,36 GWe, z czego 41% stanowią OZE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Czerwiński widzi szanse na budowę bloku na 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka