Czerwone otwarcie na Wall Street

PAL
06-11-2009, 15:49

Początek piątkowego handlu na parkietach amerykańskich przebiega pod znakiem spadków. DJI spadł na otwarciu o 0,45 proc.; Nasdaq stracił o 0,77 proc. S&P 500 spadł o 0,28 proc., do 1.063,62 pkt. Kolejne minuty handlu przynoszą przeciwny ruch indeksów, niewykluczone jednak, że bilans piątkowej sesji będzie ujemny.

Po czwartkowych, ponad 2-proc. zwyżkach indeksu na zamknięciu amerykańskiej sesji handlujący z USA nie mają dziś motywacji do gromadzenia akcji. Nastrojów zakupowych nie poprawiła też opublikowana na godzinę przed dzwonkiem na Wall Street informacja o 10,2-proc. stopie bezrobocia w USA. Te dwa argumenty przekonują, że ostatnia w tym tygodniu sesja może toczyć się i zamknąć pod kreską. Prawdopodobnie sytuacji nie zmienią doniesienia ze spółek, choć te, które dotychczas poznali inwestorzy, są nie najgorsze.

W pierwszych minutach handlu ponad 7 proc. zyskały akcje spółki Nvidia, producenta procesorów graficznych i układów scalonych. Przed dzwonkiem spółka podała wyniki kwartalne, m.in. informację o wzroście zysków w III kwartale do 107,58 mln USD, czyli 19 centów na papier, w porównaniu z 61,75 mln USD (11 centów zysku na walor) w analogicznym okresie ub.r.

Analitycy JP Morgan podnieśli rekomendację dla akcji sieci Macy do „przeważaj” z „neutralnie”. Specjaliści spodziewają się znaczącego wzrostu zysków, szczególnie w IV kwartale. Kurs spółki rósł w handlu przedsesyjnym o 2,33 proc.

Do „przeważaj” podnieśli zalecenie dla akcji General Electric analitycy Oppenheimer, którzy napisali w uzasadnieniu, że portfolio spółki stabilizuje się. GE zyskało przed sesją ponad 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Czerwone otwarcie na Wall Street