Czerwony cień nad Wall Street

PAL
opublikowano: 17-12-2009, 14:42

Kontrakty na akcje oraz indeksy amerykańskie zapowiadają spadki na otwarciu. Na niespełna godzinę przed dzwonkiem na Wall Street zniżkują o ok. 0,6-0,8 proc.

W handlu przedsesyjnym 0,75 proc. traciła spółka Rite Aid, która opublikowała kwartalne wyniki finansowe. W kwartale zakończonym 28 listopada jej strata netto zmniejszyła się do 83,9 mln USD (10 centów na papier) z 243 mln USD rok wcześniej. Przychody spadły do 6,35 mld USD z 6,47 mld USD przed rokiem. Sprzedaż w sklepach działających na rynku ponad rok spadła o 0,5 proc., w tym w segmencie niefarmaceutycznym o 2,5 proc., zaś w farmaceutycznych wzrosła o 0,4 proc. Analitycy ankietowani przez FactSet przypuszczali, że spółka wykaże 18 centów straty na akcję oraz 6,38 mld USD przychodów ze sprzedaży.

Dobre wiadomości zaserwowała swoim udziałowcom Coca-Cola. Koncern podwyższył prognozę finansową na cały rok do 1,56-1,59 USD na papier z prognozowanych w październiku 1,54-1,57 na walor. Akcje spółki z Atlanty powinny cieszyć się dziś po dzwonku powodzeniem.

Niewykluczone, że w trakcie czwartkowej sesji instytucje finansowe notowane w USA podzielą losy swoich braci ze Starego Kontynentu, których akcje zniżkują od rana. Jeszcze przed dzwonkiem o 8 proc. leci w dół kurs Citigroup. Warto obserwować notowania Banku of America, w którym zmienia się szef. No i – oczywiście – kursy spółek, które na dziś zapowiedziały ogłoszenie wyników finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Czerwony cień nad Wall Street