Część dawnego terenu Huty Częstochowa sprzedana za 15,5 mln zł

DI, PAP
opublikowano: 20-10-2010, 11:37

Prawie 24 hektary poprzemysłowego terenu, należącego niegdyś do Huty Częstochowa, za 15,5 mln zł, stały się własnością spółki Energomontaż Zachód Wrocław z grupy Zarmen, do której należy też pobliska koksownia. Na kupionym terenie firma stworzy skład koksu.

O transakcji poinformował w środę Regionalny Fundusz Gospodarczy w Częstochowie, gdzie trafił nieprodukcyjny majątek Huty Częstochowa. Dwie działki zostały sprzedane po cenie wywoławczej. Teren dawnych wydziałów aglomerowni i wielkiego pieca huty kosztował 6,5 mln zł, a działka z oczyszczalnią ścieków przemysłowych 9 mln zł.

Stworzenie na poprzemysłowym terenie profesjonalnego składu koksu wiąże się z rozbudową i modernizacją pobliskiej Koksowni Częstochowa Nowa, którą grupa Zarmen kupiła w ubiegłym roku od ukraińskiego Donbasu - właściciela częstochowskiej huty. W koksowni powstaje nowa bateria koksownicza, w planach jest kolejna.

Regionalny Fundusz Gospodarczy ma jeszcze do sprzedania ok. 65 hektarów terenu, z czego 51 ha w Częstochowie - to obszar przeznaczony m.in. pod inwestycje przemysłowe i przemysłowo-usługowe. 11 ha to obszary i ośrodki rekreacyjne w okolicach podczęstochowskiego Poraja, a 3 ha - ośrodki wypoczynkowe w Łebie i Sianożętach.

Po sfinalizowaniu sprzedaży dwóch działek dla Energomontażu Zachód Wrocław, Fundusz przygotowuje się do następnego przetargu na zbycie nieruchomości. Szczegóły nie są na razie znane. Zarząd Funduszu zapowiada intensywne działania na rzecz przyciągnięcia na pohutnicze tereny inwestorów - krajowych i zagranicznych; chce nie tylko sprzedać teren, ale zaoferować pełną obsługę inwestora.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Część dawnego terenu Huty Częstochowa sprzedana za 15,5 mln zł