Część uczniów może stracić ulgi na PKP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-08-2006, 10:47

Część uczniów może stracić ulgi na bilety kolejowe z powodu niewymienionych w terminie starych legitymacji szkolnych. Problem będą miały osoby, których legitymacje wydano przed 2002 rokiem, a więc głównie gimnazjaliści i uczniowie starszych klas podstawówek.

Część uczniów może stracić ulgi na bilety kolejowe z powodu niewymienionych w terminie starych legitymacji szkolnych. Problem będą miały osoby, których legitymacje wydano przed 2002 rokiem, a więc głównie gimnazjaliści i uczniowie starszych klas podstawówek.

Właśnie 4 lata temu zmniejszono ulgę na bilety kolejowe z 50 do 37 procent. Do końca tegorocznych wakacji każdy uczeń miał wymienić legitymację, ale tak się nie stało. Stąd we wrześniu niektórych może czekać niemiła niespodzianka. Kolejarze nie wiedzą, czy mają respektować stare dokumenty, czy w takich przypadkach będą wypisywać mandaty. Jak mówi Zofia Dziewulska z Zakładu Przewozów Regionalnych w Lublinie, odpowiedzi na to pytanie nie dało jeszcze Ministerstwo Transportu.

Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski mówi, że zawiniły szkoły, które powinny wymienić wszystkie stare legitymacje już rok temu. Teraz resort poprzez kuratorów będzie starał się zmusić szkoły do jak najszybszego załatwienia sprawy. "Na początku września mamy naradę z kuratorami, będziemy ich uwrażliwiać na ten problem" - dodaje Orzechowski w rozmowie z IAR. W największym stopniu rzecz dotyczy uczniów z małych miejscowości, bo takie osoby często dojeżdżają do szkół pociągami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Część uczniów może stracić ulgi na PKP