Czesi podwyższają cenę w wezwaniu na akcje Milmetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-05-2006, 20:50

Firmy Vitkovice Holding, a.s. i VTK Cylinders S.R.O. podwyższyły cenę w wezwaniu na akcje Fabryki Butli Technicznych Milmet do 25,43 zł z 16 zł za sztukę - poinformował w poniedziałek pośredniczący ING Securities.

Firmy Vitkovice Holding, a.s. i VTK Cylinders S.R.O. podwyższyły cenę w wezwaniu na akcje Fabryki Butli Technicznych Milmet do 25,43 zł z 16 zł za sztukę - poinformował w poniedziałek pośredniczący ING Securities.

Na początku maja Vitkovice Holding, a.s. i VTK Cylinders S.R.O. wezwały do sprzedaży 861.632 akcji Milmet, czyli 27,27 proc. kapitału. Wzywający chcą osiągnąć 100 proc. akcji i wycofać spółkę z GPW.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała w poniedziałek, że podwyższenie ceny w wezwaniu nastąpiło na jej żądanie.

"Działamy w interesie rynku i mniejszościowych akcjonariuszy Milmetu. Inwestorzy będą mogli sprzedać akcje Milmetu po bardzo atrakcyjnej cenie" - napisano w komunikacie KPWiG.

"Minimalną cenę w wezwaniu określają przepisy prawa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy w grupie Vitkovice miała miejsce transakcja, w której akcje Milmetu zostały wycenione na 25,43 zł i podwyższenie ceny w wezwaniu jest jej efektem" - dodano.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 16 maja do 16 czerwca 2006 roku.

VTK Cylinders S.R.O., który będzie kupował akcje w wezwaniu, jest spółką zależną w 100 proc. od spółki Vitkovice Holding, a.s., która ma siedzibę w Republice Czeskiej.

Wzywający posiadają 72,73 proc. głosów na WZA Milmetu i taki sam udział w kapitale zakładowym spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy