Czeski Teatr Narodowy będzie zarabiał na ślubach

PAP
03-11-2010, 17:06

By odciążyć swój napięty budżet, czeski Teatr Narodowy (Narodni Divadlo) w Pradze wprowadza nową usługę w postaci ceremonii ślubnych - poinformowało w środę publiczne Czeskie Radio.

Według niego, teatr prowadzi rozmowy z agencją ślubną w sprawie organizowania takich uroczystości. Przewidywana cena za ślub w salonach Teatru Narodowego to od 30 do 40 tys. koron (4800 do 6400 złotych). Ponadto w sezonie letnim nowożeńcom udostępni się scenę najstarszego w Pradze Teatru Stanów (Stavovske Divadlo), ale ceremonia będzie tam kosztować 90 tys. koron (14,5 tys. złotych).

Jak podało Czeskie Radio, powołując się na informacje nieoficjalne, z powodu obniżenia państwowej dotacji o 15 procent Teatrowi Narodowemu brakuje około 80 mln koron (12,8 mln złotych). Dyrekcja zamierza w związku z tym zmniejszyć płace pracowników, a niektórych z nich zwolnić. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Czeski Teatr Narodowy będzie zarabiał na ślubach