Czeski Unipetrol na razie spokojny o produkcję i ceny paliw

09-01-2007, 14:53

Czeski koncern Unipetrol AS, kontrolowany przez PKN Orlen, ocenił we wtorek, że zakłócenia w dostawach rosyjskiej ropy nie wpłyną na wstrzymanie produkcji czy wzrost cen paliw.

Czeski koncern Unipetrol AS, kontrolowany przez PKN Orlen, ocenił we wtorek, że zakłócenia w dostawach rosyjskiej ropy nie wpłyną na wstrzymanie produkcji czy wzrost cen paliw.

Rafinerie należące do Unipetrolu, które przerabiają rosyjską ropę, mają w swoich rezerwach surowiec na tydzień - podał koncern w komunikacie.

Jeśli przerwa w dostawach ropy potrwa dłużej, to Unipetrol może zwrócić się o przekazanie do produkcji części ropy z rezerw strategicznych.

Czechy sprowadzają też ropę naftociągiem Ingolstadt przez Niemcy. Ta ropa ma inny skład i może być przerabiana tylko w rafinerii Unipetrolu w Kralupach. Unipetrol nie wykluczył, że zwiększy dostawy ropy naftociągiem, jeśli okaże się to konieczne.

Dostawy rosyjskiej ropy rurociągiem "Przyjaźń" z Ukrainy do Czech i Słowacji zostały wstrzymane w poniedziałek po południu z powodu sporu pomiędzy Białorusią i Rosją.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Czeski Unipetrol na razie spokojny o produkcję i ceny paliw