Człowiek Patrowicza w zarządzie ZNTK Łapy

GRA, WST
11-01-2010, 08:57

Do zarządu upadającej spółki został powołany Bartłomiej Magierski, kojarzony ze znanym giełdowym nazwiskiem – Mariuszem Patrowiczem. Jakby tego było mało, spółka poinformowała o zawiązaniu współpracy z... Arabami.

Bartłomiej Magierski został członkiem zarządu Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego Łapy. Jego nazwisko giełdowi gracze mogą kojarzyć z Mariuszem Patrowiczem, biznesmenem znanym m.in. z inwestycji w Atlantis, Fon, Izolację-Jarocin i Chemoservis-Dwory.

Magierski jest członkiem rady nadzorczej Investment Friends, wehikułu inwestycyjnego należącego do Patrowicza. Bywa też, w roli akcjonariusza, na walnych zgromadzeniach Atlantisu.
Mariusz Patrowicz nie figuruje wśród ujawnionych akcjonariuszy ZNTK Łapy.

W niedzielę emitent poinformował również, że podpisał umowę współpracy z firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Obowiązywać ma w okresie trzech lat z możliwością przedłużenia.

W jej ramach  ZNTK Łapy wykona do końca 2010 r. cysterny cztero-osiowe i tank – kontenery oraz zobowiązuje się do ich konserwacji i składowania na własnym terenie.

"Spółka będzie miała prawo wyłączności na naprawę oraz rewizję wyprodukowanych przez siebie wagonów i tank – kontenerów, a także do wykorzystania ich w ograniczonym zakresie do własnych potrzeb. Umowa uwarunkowana jest uzyskaniem przez Zarząd Spółki zmian swojego statusu prawnego w stopniu umożliwiającym realizowanie przedmiotowej umowy o współpracy, w terminie dwóch miesięcy od jej parafowania" - napisano w niedzielnym komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Człowiek Patrowicza w zarządzie ZNTK Łapy