Czołówka rankingu lokat obniżyła pułap

Monika Dekrewicz Bankier.pl
opublikowano: 23-10-2017, 22:00

Dwa banki z wyróżniającą się ofertą depozytów rocznych zmniejszyły właśnie oprocentowanie.

Październik przyniósł mniej pozytywne informacje dla zwolenników ofert, w przypadku których nie trzeba korzystać z dodatkowych produktów ani spełniać innych wymogów. Aż dwie propozycje z czołówki drugiej z tabel oferują mniej niż przed miesiącem. Mowa o Lokacie standardowej z Inbanku (cięcie z 2,85 na 2,60 proc. w skali roku) oraz o Lokacie NR 1 w Idea Banku (obniżka z 2 na 1,85 proc. w skali roku).

Pierwsza z nich zachowała pozycję lidera zestawienia produktów bez tzw. gwiazdek, natomiast Lokata NR 1 spadła w zestawieniu najlepszych lokat rocznych na 10 tys. zł bez dodatkowych warunków na trzecie miejsce. Obie oferty przedziela Lokata standardowa w Toyota Banku z oprocentowaniem w wysokości 1,95 proc. w skali roku. Po 1,81 proc. można zapukać do Nest Banku, a po 1,7 proc. do Getin Banku.

Z przeszkodami

W zestawieniu depozytów wartych co najwyżej 10 tys. zł, których otwarcie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków, pierwsze miejsce zajmuje Nest Lokata Lojalna w Nest Banku. Ten produkt pozycję lidera utrzymuje od lipca tego roku dzięki stawce na poziomie 2,5 proc. Aby skorzystać z oferty, należy być posiadaczem konta osobistego w banku oraz zapewniać regularne wpływy wynagrodzenia w wysokości minimum 2,5 tys. zł.

Warunek promocyjnego oprocentowania można również wypełnić, jeśli bank prowadzi na rzecz klienta konto firmowe, na którym odnotuje wpływy nie mniejsze niż 6 tys. zł, a klient przynajmniej raz w miesiącu zrealizuje płatność na rzecz Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybierając tę lokatę, można liczyć po roku na zysk w wysokości około 203 zł. Na rocznej Lokacie Cloud w Idea Banku można zarobić trochę mniej, bo ponad 194 zł. Różnica wynika z niższej stawki, która wynosi 2,40 proc. w skali roku. Takim zyskiem będzie mógł się cieszyć klient, który na koncie prowadzonym w banku utrzyma równowartość 10 proc. wysokości lokaty.

Na ten kapitał nałożona zostanie blokada, której zwolnienie poskutkuje obniżeniem oprocentowania do 0,50 proc. w skali roku. Trzecie miejsce zajmuje Depozyt Plus z oferty Toyota Banku, który ma stawkę 2,30 proc. w skali roku. Klienci, którzy ze swoim kapitałem udadzą się do tego banku, otrzymają po roku ponad 186 zł odsetek, ale tylko jeśli posiadają w nim konto osobiste. Jest to warunek konieczny, który należy spełnić, aby skorzystać z tej lokaty.

Duży może więcej

Najwyższą stawkę otrzymają klienci, którzy zdołali odłożyć więcej pieniędzy. Najwyższą stawkę otrzymają klienci, którzy zdołali odłożyć więcej pieniędzy. Zestawieniu na kwotę 100 tys. zł przewodzi Lokata Powitalna w Deutsche Banku dzięki oprocentowaniu w wysokości 3 proc. w skali roku.

Zestawieniu na kwotę 100 tys. zł przewodzi Lokata Powitalna w Deutsche Banku dzięki oprocentowaniu w wysokości 3 proc. w skali roku, które zagwarantuje odsetki w wysokości około 2430 zł. Oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy wybiorą z oferty kont osobistych rachunek dbNet Premium. Depozyt jest dostępny w promocji konta osobistego, która obowiązuje do końca tego roku. Oznacza to, że stawka na tym depozycie utrzyma się jeszcze przez ponad dwa miesiące. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu