Czołowy producent gier z ponad 100 mln zł zysku

GSU
opublikowano: 04-04-2019, 10:00
aktualizacja: 04-04-2019, 16:15

Techland, polski producent i wydawca gier komputerowych, według wstępnych danych w 2018 r. wypracował 101,4 mln zł zysku netto przy 182,7 mln zł przychodów. Zysk operacyjny był na poziomie 45 mln zł. Nakłady spółki na produkcję nowych gier wyniosły w ubiegłym roku około 50 mln zł.

Jak informuje Techland na zysk w 2018 r. wpływ miało zdarzenie jednorazowe związane z transakcją na aktywach finansowych spółki, co powiększyło zysk brutto o około 60 mln zł. 

Paweł Marchewka
Zobacz więcej

Prezes Techlandu

Paweł Marchewka Techland

- W 2018 r. pozytywny, znaczący wpływ na zysk operacyjny miała jednorazowa transakcja umorzenia udziałów w jednej ze spółek powiązanych. Rok wcześniej odnotowaliśmy zaś inną jednorazową transakcję finansową, która z kolei pomniejszyła zysk. Ważny jest dla nas fakt, że po oczyszczeniu o te zdarzenia wynik netto utrzymuje się na podobnym poziomie, mimo, że od premiery gry Dying Light upłynął kolejny rok - mówi Karol Bach, CFO Techlandu

W 2017 r. producent gier wypracował 15,6 mln zł zysku netto, 52,8 mln zł zysku operacyjnego i 171,9 mln zł przychodów.

Techland pracuje obecnie nad grą Dying Light 2, będącą kontynuacją uznanego na świecie tytułu oraz prowadzi prace nad drugim projektem klasy AAA. Nad projektami pracują zespoły w biurach w Warszawie i we Wrocławiu. Łącznie ponad 400 osób.

- Od premiery Dying Light minęły już 4 lata, a mimo to gra cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie. Łączna liczba graczy wybierających nasz tytuł przekroczyła już 16 mln – mówi Paweł Marchewka, prezes Techlandu.

Techland w połowie 2018 r. podczas targów E3 w Los Angeles, najważniejszego branżowego wydarzenia na świecie, zapowiedział Dying Light 2 i ujawnił jak ma wyglądać rozgrywka w drugiej części flagowego tytułu producenta. 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy