Cztery firmy zainwestują w SSSE 34 mln zł

Patrycja Łuszczyk, PAP
20-08-2017, 22:00

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał kolejne zezwolenia. Zainwestują: Masterpress, Karton, Padma 3.0 i Martex.

Zobacz więcej

Suwalska SEE Fot. ARC

Do tej pory zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) wydał 244 zezwolenia. Z czterech wydanych w sierpniu najwięcej zainwestuje Padma 3.0. Do końca 2023 chce zainwestować w strefie co najmniej 18,3 mln zł i zwiększyć zatrudnienie do 222 osób. Firma prowadzi już działalność w SSSE i posiada cztery zezwolenia. Łącznie zatrudnia już około 700 osób, a dotychczas zainwestowała ponad 60 mln zł. Masterpress w podstrefie Białystok rozbuduje halę produkcyjną z częścią magazynową. Zakład istnieje od września 2012 r. i zajmuje się produkcją opakowań i etykiet. Obecnie zatrudnia 182 osoby. Do końca 2020 r. firma zobowiązała się zainwestować 8,98 mln zł i zwiększyć do tego czasu zatrudnienie o pięciu pracowników. W podstrefie Gołdap zezwolenie otrzymała spółka Karton, która również chce zainwestować w rozbudowę istniejącą już halę produkcyjno-magazynową. Ponadto firma zaplanowała również wybudowanie doku załadunkowo-rozładunkowego i zainstalowanie systemu transportowego do przewożenia surowca i wyrobów gotowych. Gołdapski producent papieru i wyrobów papierniczych do końca 2020 r. ma zwiększyć zatrudnienie z 11 do 16 pracowników, a dodatkowo utrzymać taki poziom przez kolejne dwa lata od jego osiągnięcia. Firma zainwestuje co najmniej 3,44 mln zł. Zezwolenie na działalność w SSSE otrzymała również firma, która w suwalskiej strefie zainwestuje po raz pierwszy. PPHU Martex Marta A. Trochimczyk produkuje opakowania z tworzyw sztucznych (m.in. torby foliowe HDPE, LDPE do kontaktu z żywnością oraz torby do przenoszenia produktów i inne z tworzyw sztucznych, papieru i tektury). W połowie 2020 r. ma wykonać inwestycję o wartości 3,4 mln zł i zatrudnić co najmniej sześciu nowych pracowników. Suwalska SSE obejmuje obecnie 648,5 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko- Mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-Mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cztery firmy zainwestują w SSSE 34 mln zł