Czytasz dzięki

Cztery inwestycje w Tarnobrzeskiej SSE

MAG
opublikowano: 13-07-2010, 00:00

Strefa ma pracowite wakacje. Wśród nowych projektów jest pierwsze w Stalowej Woli call center.

Strefa ma pracowite wakacje. Wśród nowych projektów jest pierwsze w Stalowej Woli call center.

Władze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE), która w drugim kwartale nie wydała żadnego zezwolenia, w wakacje mogą odkorkować szampana. Trzecie zezwolenie w TSSE otrzymuje Alumetal Gorzyce, kooperant Federal Mogul, producenta tłoków do silników spalinowych współpracującego m.in. z firmami Toyota, Daimler-Chrysler, VW, Opel/GM, Fiat, PSA, Nissan, Volvo, MAN czy BMW.

— Ten projekt cieszy nas tym bardziej, że Alumetal zainwestował w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE i obawialiśmy się, że może rozważać przeniesienie produkcji. Firma utrzyma ponad 100 miejsc pracy — podkreśla Marek Indyk, dyrektor TSSE.

W Stalowej Woli powstanie call center. Otworzy je Targetix, spółka zależna DataContact, jednej z pierwszych firm outsourcingowych na polskim rynku (Kontakt Telemarketing). Została ona w 2001 r. przejęta przez koncern Axel Springer i zmieniła nazwę na Axel Springer Kontakt. W ubiegłym roku większościowy pakiet kontrolny firmy przejął obecny prezes DataContact Jacek Barankiewicz.

— Firma będzie zatrudniać młodych ludzi z dużymi kwalifikacjami, jeśli się uda, rozwinie działalność. Call center będzie się mieścić w budynku inkubatora, obiektu powstałego na miejscu dawnej stołówki, w którego budowę zaangażowana jest strefa oraz władze miasta. Oprócz inkubatora technologicznego, który czeka na małe firmy, ponad tysiąc mkw. zajmie właśnie Targetix — opowiada Marek Indyk.

To pierwsze call center w Stalowej Woli i drugie, po centrum SMG KRC w Radomiu, w TSSE.

W Stalowej Woli fabrykę wybuduje także Stalwo, producent konstrukcji metalowych. Z kolei w Staszowie nową działalności rozpocznie Ekoplon. Firma produkująca pasze zainwestuje w fabrykę nawozów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane