Cztery nowe inwestycje w Suwalskiej SSE

PA P
aktualizacja: 18-08-2017, 15:41

Cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej wydał w sierpniu zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Najwięcej, bo ponad 18 mln zł zainwestuje w Suwałkach spółka Padma 3.0.

Jak poinformowała PAP Maria Kozakiewicz z SSSE, zarząd wydał w piątek dwa zezwolenia dla firmy Masterpress S.A. w podstrefie Białystok oraz KARTON Sp. z o.o. w podstrefie Gołdap. Kilka dni temu zezwolenia otrzymały jeszcze firma Padma w podstrefie Suwałki oraz PPHU MARTEX w podstrefie Ełk.

Firma Masterpress S.A. z Białegostoku rozbuduje halę produkcyjną z częścią magazynową istniejącego już zakładu na terenie podstrefy Białystok. Masterpress zajmuje się produkcją etykiet i opakowań. Firma zobowiązała się zainwestować do końca 2020 roku 8 mln 980 tysięcy zł. W tym czasie ma zwiększyć także zatrudnienie o pięciu pracowników. Obecnie zatrudnia 182 osoby.

Drugim inwestorem, który otrzymał w piątek zezwolenie, jest gołdapska firma KARTON Sp. z.o.o., która prowadzi już działalność w podstrefie Gołdap. Przedsiębiorstwo zamierza rozbudować istniejącą halę produkcyjno-magazynową, wybudować dok załadunkowo-rozładunkowy oraz zainstalować system transportowy do przewożenia surowca i wyrobów gotowych.

Spółka Karton do końca 2019 roku zainwestuje co najmniej 3 mln 440 tysięcy zł. Firma jest producentem papieru i wyrobów z papieru. Ma zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie z 11 osób do 16 pracowników do końca 2020 roku. Dodatkowo ma utrzymać takie zatrudnienie przez 2 lata.

Wcześniej zarząd SSSE S.A. wydał zezwolenie firmie PADMA 3.0 Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo zainwestuje do końca 2023 roku co najmniej 18 mln 300 tys. zł. Dotychczasowe zatrudnienie, które wynosi 212 osób, zwiększy o 10 pracowników i utrzyma je przez okres dwóch lat. Padma prowadzi już działalność w SSSE, posiada 4 zezwolenia na działalność w strefie. Dotychczas zainwestowała ponad 60 mln zł i zatrudnia ok. 700 osób.

Z kolei 3,4 mln zł zainwestuje podstrefie Ełk PPHU MARTEX Marta A. Trochimczyk. To pierwsze zezwolenie wydane tej firmie, która prowadziła działalność poza strefą. Przedsiębiorstwo będzie produkować opakowania z tworzyw sztucznych, m.in. torby foliowe HDPE, LDPE do kontaktu z żywnością oraz torby do przenoszenia produktów i inne z tworzyw sztucznych, papieru i tektury. Firma ma wykonać inwestycję w połowie 2020 roku i zatrudnić co najmniej 6 nowych pracowników.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 648,5 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-Mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

Do tej pory zarząd SSSE wydał 244 zezwolenia na działalność w tej strefie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cztery nowe inwestycje w Suwalskiej SSE