Cztery pytania do... Dariusza Fabiszewskiego, dyrektora generalnego Cisco Systems Polska

KA
opublikowano: 27-04-2011, 00:00

1Czy to prawda, że po raz pierwszy skorzystał pan z wideokonferencji dopiero wtedy, gdy zaczął pan pracować w Cisco?

Prawda. Wcześniej brałem udział tylko w symultanicznych połączeniach przez telefon. Nie było dużego ekranu, na którym widziałem rozmówcę. Dlatego wideokonferencja zrobiła na mnie duże wrażenie.

2A jeśli chodzi o inne technologie lansowane przez takie firmy jak Cisco, też pan jest taki wstrzemięźliwy?

W domu mam sieć na 10 urządzeń. Mam trzy switche i dwa routery. Jeden prywatny, drugi służbowy, by mieć połączenie VPN z firmą. Wideokonferencja była jednak dla mnie nowością.

3A jak pan wykorzystuje telefon komórkowy? Używa pan innych funkcji niż połączenie głosowe?

E-maile z telefonu wysyłam rzadko. Jest z tym problem, bo muszę włożyć okulary. Bez nich mogę nie znaleźć tego klawisza, co trzeba. Wolę więc pracować z notebookiem niż z urządzeniami kieszonkowymi. Być może także dlatego rzadko używam telefonu do przeglądania internetu lub wysyłania e-maili, bo w biurze, u klienta lub w domu mogę wyjąć notebooka. A prowadząc samochód i tak nie będę wysyłał e-maili, niezależnie od tego, czym miałbym się do tego posłużyć.

4Kierował pan polskim Fujitsu-Siemens i IBM, zanim ten sprzedał Lenovo dział pecetów. Jakie notebooki pan woli? Lenovo czy Fujitsu?

Wolę to, co mam, a firma daje mi Lenovo. W domu też mam Lenovo. Służbowy to X200, domowy — X300. I uważam, że ten drugi jest fajniejszy. Ale dwóch komputerów tej firmy używam trochę przez przypadek. Nie wiedziałem, że Lenovo jest standardem korporacyjnym w Cisco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Cztery pytania do... Dariusza Fabiszewskiego, dyrektora generalnego Cisco Systems Polska