Czwartek kolejnym dniem osłabienia złotego i spadku cen obligacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 17:45

Czwartek był drugim już z kolei dniem osłabienia złotego i spadku cen obligacji. Wsparciem dla rynków nie okazały się dane o bilansie płatniczym za sierpień, które były zdecydowanie gorsze od prognoz. W piątek kluczowe dla rynków będą dane o inflacji za wrzesień w Polsce i USA.

Czwartek był drugim już z kolei dniem osłabienia złotego i spadku cen obligacji. Wsparciem dla rynków nie okazały się dane o bilansie płatniczym za sierpień, które były zdecydowanie gorsze od prognoz. W piątek kluczowe dla rynków będą dane o inflacji za wrzesień w Polsce i USA.

    "Czwartek był dniem strat dla złotego, ale traciły waluty w całym regionie. Na rynku jest też nerwowo z powodu wciąż niewyjaśnionej sytuacji politycznej w Polsce" - powiedział PAP dealer walutowy w BRE Banku Jakub Wiraszka. 

    Około 16.50 euro wyceniano na 3,91 zł wobec 3,88 zł w środę, a dolara na 3,2760 zł wobec 3,2350 zł.

    Zdaniem Wiraszki, w piątek rynek będzie czekał na dane o inflacji, które mogą wskazać szanse na ewentualne ruchy w polityce pieniężnej.

    "Złoty może się jeszcze osłabić. Jeśli pokonany zostanie poziom 3,9250 za euro, to kolejna bariera ustawiona będzie na poziomie 3,95-3,96 zł za euro" - dodał dealer z BRE Banku.

    GUS poda dane o inflacji za wrzesień w piątek o 16.00.   

Według ostatniej ankiety PAP, inflacja roczna we wrześniu 2005 roku wzrosła do 1,8 proc. z 1,6 proc. w sierpniu. Prognozy wrześniowej inflacji kształtują się w przedziale między 1,6 proc. a 2 proc. licząc w skali roku. 

    Straty na rynku walutowym przełożyły się też na rynek obligacji i spadek cen polskich papierów.

    Rentowność obligacji dwuletnich wynosiła w czwartek po południu 4,47 proc. wobec 4,39 proc. w środę na zamknięciu, pięcioletnich 4,87 proc. wobec 4,73 proc., a dziesięcioletnich 4,90 proc. wobec 4,78 proc.

    Zdaniem analityków, w piątek może dojść do pogłębienia spadku cen.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane