Czwarty operator telekomunikacyjny P4 rusza w IV kwartale

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-03-2006, 12:19

Czwarty operator komórkowy - P4 zacznie świadczyć swoje usługi w IV kwartale 2006 roku. Skupi się na klientach indywidualnych i współpracy z Netią.

Czwarty operator komórkowy - P4 zacznie świadczyć swoje usługi w IV kwartale 2006 roku. Skupi się na klientach indywidualnych i współpracy z Netią.

    "Zamierzamy ruszyć pod koniec 2006 roku, prawdopodobnie w czwartym kwartale. To zależy od tempa rozbudowy sieci, zdobywania zezwoleń, stawiania masztów. Na razie ten proces okazuje się dość trudny" - powiedział PAP Chris Bannister, prezes P4.

    "Początkowo P4 skupi się zdecydowanie na kliencie indywidualnym. Na pewno będziemy oferować usługi głosowe, wiadomości tekstowe i pewne usługi skrojone na miarę polskiego klienta, muzykę, wiadomości" - dodał.

    P4 zacznie od świadczenia usług w największych miastach i dzięki swojej innowacyjności i świeżości oferty spodziewa się średnich miesięcznych przychodów od klienta (ARPU) na poziomie o 20- 25 proc. wyższym od uzyskiwanych od obecnych operatorów.

    Centertel miał ARPU na poziomie 60 zł na koniec roku, a PTC- 56 zł.

    Bannister potwierdził, że P4 chce mieć ok. 17-25 proc. rynku telefonii komórkowej w ciągu 10 lat.

    "To oznacza, że będziemy obsługiwać każdy typ klienta: indywidualnego, małe i średnie przedsiębiorstwa, a po jakiś dwóch-trzech latach, także średnie i duże firmy" - powiedział Bannister. 

    Największą inwestycją P4 ma być 600-650 mln złotych w infrastrukturę. Firma finalizuje także wielki kontraktinformatyczny, warty miliony euro, spodziewa się jego podpisania w ciągu tygodnia. Zatrudnienie w P4 wzrośnie z 100 osób obecnie do 500 na koniec roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane