Czy Enion zapłaci miliony?

PAP
opublikowano: 23-01-2010, 08:03

Zakłady Kablowe Bitner w Trzyciążu z powodu braku prądu straciły 3 mln zł. Będą domagać się odszkodowania od firmy Enion - pisze "Dziennik Polski".

W "Bitnerze" prądu nie ma od 10 stycznia. Kiedy znów popłynie? Nie wiadomo. W efekcie zakład musiał kupił dwa agregaty prądotwórcze - jeden o mocy 1 MGW, drugi o mocy 217 KW - ale ze względu na koszty paliwa wytwarzany przez nie prąd jest kilkakrotnie droższy od energii z sieci.

- Mamy problemy z telefonami, z internetem itp. Nie mogliśmy zrealizować wielu zamówień, część naszych klientów zakupiła kable gdzie indziej - mówi Janusz Nawrocki, dyr. ds. technicznych.

Podobnych wniosków od przedsiębiorców małopolskich nadejdzie do Enionu więcej. - Stoi piekarnia, stoją zakłady produkujące wędliny. Straty są bardzo duże - mówi Stanisław Gorajczyk, wójt gminy Sułoszowa, na terenie której prądu nie ma już kilkanaście dni.

Jednak Enion ze zrekompensowaniem strat poszkodowanym przedsiębiorcom raczej nie będzie się śpieszył: w wyniku tegorocznej zimy sam poniósł duże straty i według wstępnych szacunków odbudowa zniszczonej infrastruktury przesyłowej pochłonie kilkanaście milionów zł. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane