Czy kurs PGE może rosnąć?

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 10-11-2009, 06:54

Analitycy mówią, że tak. Znaleźli kilka powodów, o których piszemy w dzisiejszym wydaniu „PB”.

Piątkowy debiut giełdowy Polskiej Grupy Energetycznej to już historia. Inwestorzy i analitycy zastanawiają się, jak kurs państwowego giganta będzie zachowywać się na najbliższych sesjach. Wczoraj widoczny był wyraźny spadek obrotów oraz mozolna wspinaczka notowań.

- Kurs powinien rosnąć, ale bez spektakularnych wybić. Biorąc pod uwagę wycenę porównawczą, powinien kształtować się powyżej 27 zł – ocenia Kamil Kliszcz, analityk DI BRE Banku.

- Z analizy technicznej można oszacować mocne krótkoterminowe wsparcie dla notowań spółki na poziomie 25,94 zł. Przy zachowaniu pozytywnych tendencji w perspektywie dwóch tygodni kurs PGE może przebić szczyt z piątkowego debiutu i osiągnąć 27,61 zł. Po osiągnięciu tego poziomu powinna pojawić się większa chęć do realizacji zysków i cofnięcie notowań – uważa Michał Pietrzyca, analityk DM BOŚ, który trafnie przewidział cenę debiutu w ankiecie „PB” przeprowadzonej tuż po rozpoczęciu oferty publicznej PGE.

O czterech powodach, które mogą wesprzeć w najbliższym czasie notowania giganta, piszemy w dzisiejszym wydaniu „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czy kurs PGE może rosnąć?