Czy państwowa spółka energetyczna może skorzystać z funduszy strukturalnych?

Joanna Sztefko
19-03-2004, 00:00

Spółki będące własnością Skarbu Państwa mogą ubiegać się o finansowanie na tych samych zasadach, co inne podmioty. Ewentualne ograniczenia mogą wynikać z wielkości firmy oraz charakteru i terminu realizacji działania będącego podstawą do ubiegania się o wsparcie.

Źródłem pomocy dla projektów inwestycyjnych w energetyce może być m.in. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach działań: wsparcie nowych inwestycji, dostosowanie przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska, wzmocnienie współpracy ze sferą badawczo-rozwojową oraz budowa i modernizacja infrastruktury ochrony środowiska.

Z Europejskiego Funduszu Społecznego można dofinansować działania związane z doskonaleniem umiejętności i kwalifikacji kadr. Projekty o łącznej wartości powyżej 10 mln EUR mogą też uzyskać wsparcie z Funduszu Spójności m.in. w ramach realizacji priorytetu poprawy jakości powietrza.

Autor jest Konsultantem w Dziale Doradztwa Europejskiego Ernst & Young

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Sztefko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Czy państwowa spółka energetyczna może skorzystać z funduszy strukturalnych?