Czy Trump dostatnie 5 mln USD za "orangutana"

opublikowano: 12-02-2013, 12:47

Kontrowersyjny potentat amerykańskiego rynku nieruchomości, Donald Trump pozwał słynnego komika Billa Mahera, żądając, by ten przekazał 5 mln USD na działalność dobroczynną, bo udowodnił, że jego ojciec nie jest orangutanem, informuje Reuters.

Na początku stycznia, Bill Maher powiedział w "Tonight Show With Jay Leno", że da 5 mln USD na wybraną przez Donalda Trumpa organizację charytatywną, jeśli ten przedstawi dowód, że nie jest „wynikiem związku swojej matki z orangutanem”.

Donald Trump, fot. Bloomberg
Donald Trump, fot. Bloomberg
None
None

Zdaniem ekspertów prawnych, Trump prawdopodobnie nie dostanie ani jednego centa od komika, ponieważ jego oferta była jawnym żartem.

- To parodia. Bill Maher jest komikiem i satyrykiem. Oferta jest niedorzeczna – powiedział Bryan Sullivan, prawnik z Los Angeles.

Trump jednak trzyma komika za słowo.

- Oto kopia certyfikatu urodzenia pana Trumpa, na której widnieje, że jest on synem Freda Trumpa, nie orangutana – napisał w ubiegłym miesiącu do Mahera, prawnik Trumpa, Scott Balber.

W ubiegłym tygodniu, gdy Maher nie zareagował na list, Trump wniósł przeciwko niemu pozew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane