Czy wiesz... Czym różni się Office 365 od Office 2016?

Materiał partnera
opublikowano: 09-11-2016, 10:20

Pakiet biurowy Microsoft Office cieszy się popularnością wśród pracowników. Korzystają oni chętnie z Worda czy Excela. Niewielu przedsiębiorców jednak wie, że ten sam pakiet może być dostarczany na dwa sposoby: tradycyjnie jako wieczysta licencja na jeden komputer lub pod nazwą Office 365 jako roczna subskrypcja na jednego pracownika. Korzyści z wyboru tej drugiej opcji jest wiele.

Pierwsza przewaga pakietu Office dostarczanego jako Office 365 to możliwość darmowej aktualizacji programów. W Office 2016 nie ma takiej możliwości, co oznacza, że za kilka lat używane przez danego przedsiębiorcę programy będą pozbawione nowych funkcji, co zmusi wielu do zakupu nowej wersji.

Drugi argument za Office 365 to liczba komputerów, na których można zainstalować pakiet: w Office 2016 jest to jeden PC. W Office 365 jedna licencja to aż 15 urządzeń: 5 komputerów PC lub/i MAC, 5 tabletów oraz 5 smartfonów. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że za Office 365 płacimy co roku około połowy ceny wieczystej licencji Office 2016, przy instalacji na więcej niż 2-3 urządzeniach oszczędność jest duża. Trzecia różnica to chmura. W Office 365 oprócz stacjonarnego pakietu biurowego otrzymujemy internetowy dysk twardy OneDrive o pojemności aż 1024 GB dla każdego pracownika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu