Czy wiesz, że…konto firmowe może zarabiać jak lokata?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 24-11-2011, 00:00

Konto firmowe i lokata w jednym? Już tak. I nie jest to drogie konto i nisko oprocentowana lokata. Idea Bank proponuje przedsiębiorcom darmowe konto firmowe i oprocentowanie na poziomie aż 5 proc. Nazwa rachunku Konto Firma To Zysk odzwierciedla jego funkcjonalność. Z jednej strony konto, podobnie jak tradycyjny rachunek, daje właścicielom firm swobodny dostęp do gotówki. Z drugiej jednak pozwala, żeby zdeponowane środki cały czas pracowały. Oprocentowanie konta jest wyjątkowo wysokie, bowiem poziom 5 proc. w skali roku odpowiada najbardziej atrakcyjnym na rynku depozytom 3- i 6-miesięcznym. Przeciętne rynkowe oprocentowanie takich lokat wynosi obecnie odpowiednio 3,4 proc. i 3,6 proc.

Jednocześnie posiadacz konta Firma To Zysk nie ponosi kosztów związanych z jego prowadzeniem, ale musi spełnić pewne warunki. Po pierwsze, wpływy na rachunek powinny wynieść przynajmniej 1000 zł miesięcznie. Po drugie, właściciel konta musi dokonać w ciągu miesiąca przynajmniej pięciu płatności kartą. Jeśli spełni te kryteria, nie tylko nie zapłaci za prowadzenie konta, ale będzie też mógł bezpłatnie wykonywać wszystkie przelewy czy wypłacać gotówkę. To bardzo ważne, bo nadal praktyką na rynku jest, że konta firmowe są nieoprocentowane, a korzystanie z nich może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Zwykle, jeśli przedsiębiorca chce, żeby pieniądze, których nie wykorzystuje w bieżącej działalności, pracowały, musi przelewać je na inny rachunek, np. konto oszczędnościowe. Wymaga to wykonania dodatkowych przelewów i dokładnego wyliczenia nadpłynnej kwoty, bo liczba darmowych przelewów z takiego konta jest zwykle limitowana. Przedsiębiorcy, którzy złożą pieniądze na koncie w Idea Banku, będą mogli skoncentrować się na biznesie, zamiast przelewać je między rachunkami czy tracić czas na obliczenia, jaką kwotę powinni zostawić na koncie firmowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy wiesz, że…konto firmowe może zarabiać jak lokata?