Czy wiesz, że …możesz ubezpieczyć mienie od wszystkich ryzyk?

Materiał Partnera Sekcji
opublikowano: 10-11-2011, 00:00

Przedsiębiorcy rzadko mają czas na wnikliwe studiowanie warunków wykupywanej polisy — dlatego jednym z rozwiązań dla firm jest ubezpieczenie mienia przedsiębiorstwa od wszystkich ryzyk (tzw. all risk).

Taka usługa zastępuje tradycyjne ubezpieczenie mienia od ognia, innych zdarzeń losowych, a także kradzieży z włamaniem i rabunku. Chroni bowiem mienie przedsiębiorcy od wszystkich ryzyk — poza tymi, które są jasno wyłączone przez ubezpieczyciela. Daje tym samym pełną ochronę przed większością zdarzeń, które mogą zagrozić firmie.

W formule all risk można ubezpieczyć niemal wszystko: zarówno nieruchomości, jak i mienie ruchome firmy. Maszyny, meble, wyposażenie, środki obrotowe, środki służące produkcji, a także własność osób trzecich, która jest w firmie — może być chronione w ten sposób.

Dla bardziej wymagających przedsiębiorców ubezpieczenie można rozszerzyć, np. o szkody w mieniu podczas prowadzonych prac budowlanych czy w wyniku zepsucia się towarów przechowywanych w chłodniach (rozmrożenia). Jeśli przedsiębiorca dużo inwestuje, na pewno będzie zainteresowany automatycznym rozszerzeniem ochrony ubezpieczeniowej na nowo zakupione bądź zmodernizowane środki trwałe — żeby nie aktualizować polisy przy każdej inwestycji.

All risk to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które wiedzą dokładnie, jakie ryzyka mogą wyłączyć spod ochrony. Wymaga to jednak przynajmniej podstawowej wiedzy ubezpieczeniowej, a często — pomocy specjalistów. Dla MSP takie ubezpieczenie najwygodniej jest kupić w pakiecie — takim jak np. Hestia Biznes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał Partnera Sekcji

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy wiesz, że …możesz ubezpieczyć mienie od wszystkich ryzyk?