Czy wiesz, że…Nowy Rok przyniesie nowe miejsca pracy?

Materiał partnera strony
opublikowano: 07-01-2014, 00:00

2014 rok zapowiada się optymistycznie pod względem wzrostu zatrudnienia.

Już w 2013 r. ofert pracy było o 12% proc. więcej w porównaniu z rokiem poprzednim, jak wynika z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W 2014 r. doświadczymy dalszej poprawy sytuacji na rynku pracy. Motorem wzrostu mają być między innymi planowane inwestycje w sektorach: motoryzacyjnym, usługowym, usługowo — logistycznym, AGD/RTV, a także wzrost handlu detalicznego (szczególnie e-commerce). Budowę fabryki samochodów w Polsce zapowiedział niemiecki Volkswagen.

Inwestycja rozpocznie się prawdopodobnie w połowie roku, a docelowo może powstać tam nawet nowych 6 tys. miejsc pracy. Z kolei pod Wrocławiem i Poznaniem powstaną centra logistyczne Amazona — w każdym z nich pracę ma dostać 2 tys. osób. Dodatkowe stanowiska pracy przeznaczone będą dla pracowników tymczasowych, potrzebnych do realizowania zamówień w okresach wzmożonej sprzedaży. Inwestycjami w naszym kraju interesują się również azjatyckie tygrysy. Można oczekiwać, że w najbliższych miesiącach dodatkowe miejsca pracy będą czekały na pracowników produkcji sprzętu elektronicznego, transportu oraz AGD i RTV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera strony

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu