Czy wiesz, że...prawie 30 proc. polskich małych i średnich firm nie ma ubezpieczenia?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 20-10-2011, 00:00

To dane z badania, które Ergo Hestia przeprowadziła na próbie ponad 1200 firm z całej Polski. Większość twierdzi, że ubezpieczenia są skomplikowane i czasochłonne.

Jeśli nie mają czasu na żmudne wybieranie ofert, warto się zainteresować pakietem ubezpieczeń — który pozwala ubezpieczyć się niemal od wszelkiego ryzyka bez zbędnych formalności.

Taka jest właśnie Hestia Biznes: chroni mienie firmy przed skutkami pożaru, kradzieży i wandalizmu. W ramach jednej umowy można również ubezpieczyć sprzęt elektroniczny (na wypadek jego zniszczenia), a także — o czym często zapominają firmy — odpowiedzialność cywilną. To znaczy, że właściciel restauracji, którego klient złamie nogę na świeżo umytej podłodze, nie będzie musiał płacić sam odszkodowania za skomplikowaną rehabilitację. Zrobi to za niego ubezpieczyciel. W pakietach jest również możliwość ubezpieczenia pracowników od następstw nieszczęśliwych wypadków w pracy i w drodze do pracy.

Dla najbardziej wymagających istnieje opcja Biznes Assistance. To usługa, która pozwala przedsiębiorcy nie martwić się o wypadki, ale skupić na działaniu firmy. Kiedy np. właściciel sklepu z elektroniką w centrum miasta zostanie zalany przez lokatorów z mieszkania na piętrze, to gdy ma Biznes Assistance, nie on sam, ale ubezpieczyciel szuka dla firmy lokalu zastępczego, organizuje przeprowadzkę, a nawet — organizuje pomoc prawną.

Pakiet ubezpieczeń to rozwiązaniem skrojone właśnie dla tych, którzy potrzebują ochrony, ale nie mają czasu na analizę wielu ofert ubezpieczycieli na poszczególne przejawyryzyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy wiesz, że...prawie 30 proc. polskich małych i średnich firm nie ma ubezpieczenia?