Czy wiesz, że... telemedycyna rośnie w siłę i wartość. Także polska

Materiał partnera
02-12-2016, 10:47

Ponad 200 mld USD — tyle według szacunków analityków firmy doradczej Roland Berger przedstawionych w raporcie „Digital and disrupted: All change for healthcare” ma być wart rynek digital health do roku 2020. Dziś wartość ta wynosi około 80 mld, medycynę czeka zatem w tym zakresie duży skok. Ten kierunek rozwoju jest już dziś bardzo widoczny. Producenci rozwiązań medycznych coraz częściej wykorzystują ekrany urządzeń mobilnych, a coraz rzadziej kable. To się nie zmieni w najbliższych latach. Eksperci Roland Berger w swoim raporcie przewidują, że udział bezprzewodowych i mobilnych rozwiązań stosowanych w obszarze opieki zdrowotnej będzie rósł zdecydowanie szybciej niż udział rozwiązań tradycyjnych — w średnim tempie 23 proc. i 41 proc. rocznie.

Udział w zmianach na rynku telemedycyny ma też polska firma Nestmedic, która zrealizowała innowacyjny na skalę światową produkt — jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system KTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników. Pregnabit, bo tak nazywa się urządzenie, łączy zalety produktu medycznego z usługą informatyczną oraz mobilnością. Pozwala na monitorowanie, bieżące analizy, szybką reakcję oraz postawienie wstępnej diagnozy drogą internetową. Lekarze prowadzący ciąże i posiadający dostęp do dedykowanego panelu na stronie WWW są w stanie na bieżąco obserwować zapisy i analizy zapisów KTG dokonywane przez Medyczne Centrum Telemonitoringu wszystkich swoich pacjentek korzystających z urządzenia Pregnabit. To oznacza lepszą profilaktykę i diagnostykę, a tym samym — większą efektywność funkcjonowania placówek służby zdrowia, szczególnie prywatnych.

Nestmedic planuje debiut na NewConnect w pierwszym kwartale 2017 r. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji firma chce przeznaczyć na zaawansowane prace nad kolejną wersją urządzenia Pregnabit. Spółka planuje również wprowadzić do swojego portfolio zupełnie nowe produkty, które będą uzupełniać ofertę podstawową.

Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania jest niemałe i rośnie. Eksperci szacują, że wkrótce liczba pacjentów korzystających z telemedycyny w samej Europie Środkowo- -Wschodniej CEE będzie wynosić 14,1 mln osób. Spółka jest na dobrej drodze, by wykorzystać i napędzać wzrost na telemedycznym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Czy wiesz, że... telemedycyna rośnie w siłę i wartość. Także polska